Urząd Miejski

Urząd Miejski
miasto na prawach powiatu Świętochłowice

Strona WWW www.swietochlowice.pl
E-mail um@swietochlowice.pl
Adres 41-600 Świętochłowice
Katowicka 54
Telefon 32 34-91-931
Fax 32 34-91-812Świętochłowice. Bliżej niż myślisz do:

  • centrum Katowic – kilka minut jazdy.
  • 2 milionów potencjalnych klientów – mieszkańców Metropolii Silesia.
  • ważnych wydarzeń – są na wyciągnięcie ręki.
  • realizacji życiowych planów – koszty ich spełnienia są zdecydowania tańsze .
  • nowoczesnej edukacji, technologii, służby zdrowia.

Świętochłowice to sam środek Metropolii Silesia. Metropolia Silesia jest jedną z najważniejszych i największych metropolii w Europie Środkowo-Wschodniej o ogromnym potencjale inwestycyjnym. Miasto podejmuje systematyczne działania na rzecz budowy atrakcyjnego wizerunku miasta przyjaznego mieszkańcom i inwestorom, mającego duże znaczenie na gospodarczej mapie regionu i kraju. Świętochłowice są przyjaznym miastem zarówno dla inwestorów, jak i mieszkańców. W tym najmniejszym mieście Metropolii Silesia – tylko 13 km2 znaczny procent zajmują tereny zielone, parki i skwery. Tyle samo zajmuje zabudowa mieszkaniowa, gdyż miasto jest w znacznym stopniu zurbanizowane.

Pozostałe tereny to obszary przeznaczone na usługi, funkcje przemysłowe i produkcyjno-usługowe. Dzięki temu Świętochłowice posiadają bardzo dobre perspektywy kształtowania pożądanej struktury funkcjonalno-przestrzennej miasta ze względu na obecność terenów kwalifikujących się do przekształceń i uzupełnień oraz dostępność obszarów niezabudowanych. Nowe tereny do zabudowy są niezwykle atrakcyjne z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo Drogowej Trasy Średnicowej, bliskość autostrad oraz międzynarodowej linii kolejowej.

Świętochłowice są wiarygodnym i stabilnym partnerem do inwestycji długoterminowych.

Atutem miasta jest przede wszystkim centralne położenie w Metropolii Silesia. Dzięki temu potencjalni inwestorzy mają dostęp nie tylko do 2 mln potencjalnych klientów ale również do wysoko wykwalifikowanych pracowników.

W większości są to osoby w wieku produkcyjnym, z wysokimi kwalifikacjami i znający języki obce. Wielu młodych uzdolnionych ludzi studiuje w licznych uczelniach wyższych Śląska. Także Absolwenci innych polskich uczelni często znajdują tutaj atrakcyjną pracę. Dodatkowo, koszty związane z zatrudnieniem wykwalifikowanych pracowników są w Polsce, wciąż niższe niż w krajach zachodniej Europy.


oferty inwestycyjne na :

zobacz ofertyWybierz region

Szukaj

 
Przeglądaj alfabetycznie>>

© 2009 - 2020 wrotapolski.eu wszelkie prawa zastrzeżone