Urząd Gminy

Urząd Gminy
gmina Będzino

Strona WWW www.bedzino.pl
E-mail ug@bedzino.pl
Adres 76-037 Będzino
Będzino 19
Telefon 943 162 470
Fax 43 162 307Gmina Będzino to naprawdę uroczy zakątek woj. Zachodniopomorskiego. Położona w północno wschodniej jego części graniczy z następującymi gminami: od północy Mielno, od zachodu Ustronie Morskie i Dygowo, od południa Karlino i Biesiekierz, od wschodu Koszalin. Gmina rozlokowana w pasie Wybrzeża Bałtyckiego, obrębie Wybrzeża Słowińskiego, z przyległą od południa Równiną Białogardzką. Mimo tego, że posiada tylko 4,5 km bezpośredniego dostępu do morza Bałtyckiego to stanowi gminę nadmorską z ogromnymi możliwościami rozwoju turystyki i agroturystyki.

Powierzchnia gminy wynosi 16 600 ha. W skład gminy wchodzą 24 sołectwa oraz 43 miejscowości. Gminę zamieszkuje ponad 8 400 mieszkańców.

Walory regionu to bogactwo przyrody, różnorodność krajobrazów oraz szereg zabytków wsi (pałace, kościoły, pomniki przyrody i inne). Gmina Będzino, to region inwestycji, rozwoju infrastruktury i rolnictwa, powstawania nowych osiedli mieszkaniowych i możliwości pracy. To gmina wielu zachęt i pokus dla ludzi młodych, by tu mogli mieszkać, uczyć się i pracować.

Na terenie Gminy Będzino znajdują się 2 gimnazja, 4 szkoły podstawowe , 2 przedszkola i 2 ogniska przedszkolne. Takie rozlokowanie szkół sprawia , że dojazd do szkoły dla ucznia nie stanowi żadnego problemu.

Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie, Wiejski Dom Kultury w Dobrzycy i nowo wybudowany Dom Ludowy w Tymieniu realizują bogata ofertę imprez rozrywkowych i kulturalnych.

Na uznanie zasługują duże i mniejsze zakłady , które stwarzają miejsca pracy dla naszych i nie tylko naszych mieszkańców. Wymienić należy tu : Przedsiębiorstwo Zbożowo-Młynarskie w Stoisławiu, piekarnia w Będzinie i w Dobrzycy, Zakład Mrożonek w Strzeżenicy, Zakład stolarski i kamieniarski w Dobrzycy, prywatne zakłady usługowe i sklepy. Na szczególne uznanie zasługuje prywatne gospodarstwo ogrodnicze „HORTULUS” w Dobrzycy , które jest laureatem wielu nagród wojewódzkich i ogólnopolskich .

Na terenie Gminy Będzino znajduje się wiele ładnie położonych gospodarstw agroturystycznych oferujących turystom wypoczynek, różne atrakcje i bezpośredni kontakt z naturą. Region naszej gminy jest bardzo atrakcyjny z punktu widzenia turystyki wycieczkowej: wędrówki piesze, rowerowe, turystyka samochodowa i jazda konna. Walory regionu to bogactwo przyrody, różnorodność krajobrazów oraz szereg zabytków wsi (pałace, kościoły, pomniki przyrody i inne).

Gmina Będzino to wspaniałe miejsce do wypoczynku , zwiedzania i spędzenia urlopu. Oferuje wiele atrakcji i możliwości pobytu w dobrze wyposażonym hotelu VERDE, czy w wielu gospodarstwach agroturystycznych i ośrodkach wypoczynkowych.

Pobyt na terenie Gminy Będzino, to niezapomniane chwile , wiele ciekawych wspomnień ale też regeneracja sił i wspaniały wypoczynek.


oferty inwestycyjne na :

zobacz ofertyWybierz region

Szukaj

 
Przeglądaj alfabetycznie>>

© 2009 - 2018 wrotapolski.eu wszelkie prawa zastrzeżone